Hlavní navigace

Odhalíme každou druhou bankovní loupež, varují policisté před Vánoci

Sdílet

Jiří Hovorka

Ze spolupráce České bankovní asociace a Policie ČR by měla letos v době vánoc vzejít větší bezpečnost bankovních poboček. Policie o vánočních svátcích totiž posílí bezpečnostní opatření bank a v rámci běžné hlídkové činnosti se více zaměří na ochranu vytipovaných peněžních ústavů a kontrolu osob pohybujících se v jejich blízkosti.

V minulém roce evidovala policie jen v Praze 43 případů loupeží v peněžních ústavech. Objasnit se přitom podařilo 24 případů, což dává úspěšnost 55,8 %. Během letošního roku se počet případů zatím zastavil na číslovce 29, přičemž objasněnost zůstává nadále kolem hranice 50 %.

Loupeže v bankách jsou často činem ze zoufalství, jen někdy jde o promyšlenou aktivitu. Je totiž evidentní, že přepadení banky velice často končí pro pachatele zklamáním. Nejen kvůli vysoké objasněnosti, a tedy následnému trestu, nýbrž i proto, že banky záměrně mají na přepážkách jen minimální objemy hotovosti. Proti úspěšnosti přepadení navíc působí i časové zámky na trezorech a další opatření, zdůraznil náměstek výkonného ředitele České bankovní asociace Jan Matoušek.Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).