Odboráři chtějí na vánoční svátky zavřít obchody

Odbory připravili návrh zákona, který má zakázat či regulovat provozní dobu obchodních řetězců ve sváteční dny. Novinářům to řekl předseda Odborového svazu pracovníků obchodu Petr Voslař. Nyní podle něj hledají zákonodárce, který by jejich legislativní návrh předložil sněmovně.

Návrh odborářů počítá s tím, že na Štědrý den by velké supermarkety a hypermarkety mohly mít otevřeno maximálně do 14.00. O vánočních svátcích by pak velké obchody musely zůstat zavřené. Většina obchodních řetězců letos podle ČTK ponechá prodejny zavřené pouze 25. prosince, aby je hned následující den znovu otevřela. Zavřené prodejny oba dva vánoční svátky nechávají pouze některé diskontní řetězce.

Podle odborářského návrhu by prodej měl být regulován v polovině z 12 státních svátků. Bude na sněmovně, které z významných dnů vybere, uvedl Voslař, podle kterého by provoz velkých obchodů měl být kromě vánočních svátků zakázán například také na Velikonoce a 17. listopadu. Omezení provozní doby se naopak nemá vztahovat na prodejny s plochou menší než 200 metrů čtverečních, večerky či malé ochody, které fungují například na nádražích či čerpacích stanicích.


Na jakou částku pojistit domácnost? Poradí kalkulačka Problém splácet má dnes už 8 % dospělých Čechů. Kde se splácet nedaří?        
Jan
Jan (neregistrovaný) 85.119.90.---
14. 12. 2011 8:31 Nový

Souhlas

celé vlákno

Jsem jednoznačně pro. I prodavači jsou jenom lidé se svou zodpovědností a porovnejte jejich platy s ostatními, kteří si užívají každého svátku, případně i prázdnin.
Mimochodem v obchodech si můžeme klidně nakoupit předem.

adam rambousek aura:51

Re: Souhlas

celé vlákno

Jednoznačně. Ale když už, tak pořádně. I doktoři, hasiči, řidiči... jsou jenom lidé.

MoB
MoB (neregistrovaný) ---.tieto.com
14. 12. 2011 9:31 Nový

Re: Odboráři chtějí na vánoční svátky zavřít obchody

Nechápu proč jenom polovinu státních svátků, nechápu že jim je jedno jakých, nechápu (jestli to má být kvůli prodavačům) proč ne malé prodejny. Prostě jako u každého odborářského nápadu je toho k nechápání docela dost...