Hlavní navigace

Na jakou částku pojistit domácnost? Poradí kalkulačka

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 12. 2011

Nevíte, na jakou částku pojistit domácnost? Česká asociace pojišťoven (ČAP) přidala na své webové stránky kalkulačku pro výpočet minimální pojistné hodnoty domácnosti. Na základě zadání získáte představu o tom, na jakou částku byste měli mít pojištěnou svou domácnost. Výsledná hodnota může zároveň posloužit jako podklad pro aktualizaci již sjednané pojistné smlouvy.

Podpojištěnost je dlouhodobě jedním z nejpalčivějších problémů v oblasti pojištění majetku. Zejména u starých smluv mívají občané nastavenou pojistnou částku tak, že již neodpovídá současné hodnotě majetku. Pojišťovny se shodují na tom, že většina klientů neaktualizovala svou pojistnou smlouvu na pojištění domácnosti déle než 5 let.

Hodnota věcí, které jsou součástí domácnosti, tvoří základ pro správné stanovení pojistné částky. Maximálně do její výše pojišťovna vyplatí pojistné plnění v případě škodní události. Aby pojistná ochrana byla dostatečná, je třeba pojistnou částku průběžně upravovat v návaznosti na provedené rekonstrukce, vybavení domácnosti drahou technikou či jiné zhodnocení majetku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).