Hlavní navigace

Obliba "stavebka" mezi lidmi opět roste. Úvěry ale lidé nechtějí

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 9. 2014

Stavební spořitelny letos uzavřely o 71 000 smluv více než za stejné období v loňském roce. Do konce srpna to bylo více než 426 000 nových smluv. Zájem o úvěry ale lidé příliš nemají. Do konce srpna jich spořitelny poskytly za 26,4 mld. korun, což je oproti minulému roku o 13 % méně. Zprávu přinesla ČTK.

V poslední době přitom zájem o stavební spoření spíš klesal, zejména kvůli změnám ve výši poskytované státní podpory. O úvěry stavebních spořitelen není zase historicky zájem vždy, kdy jsou levné hypoteční úvěry od bank. Vzhledem k tomu, že úrokové sazby u hypoték jsou na svých minimech, není se co divit, že lidé chtějí bydlení financovat raději u bank. Spořitelny si tak nízké úroky k úvěru nemohou dovolit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2014 23:02

    Pavel (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    Chápal bych to, kdyby ty úroky byly stále třeba ta dvě procenta. Ale ono je to už dneska méně (1-1,5%). Když si připočítáme poplatky za vedení (cca 300 ročně), daně (15%) a stržení poplatku za uzavření(cca 1%), skoro bych to neviděl jako vůbec zajímavé. Navíc blokace prostředků na 6 let, to je zlo. Výpověď dříve taky poplatek cca 1 - 2%.
    Stavebko jenom v nouzi a jenom na úvěr. Pak snad možná. Ale na menší věci, dneska při ceně hypoték kolem 2% úroku je skoro lepší vždycky ta hypotéka. Ale to si musí každej srovnat sám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).