Hlavní navigace

Při Kabátech třetina hospodských čepovala podmíru

Sdílet

Arsen Lazarevič 16. 9. 2014

V okolí, kde se konal koncert kapely Kabát, třetina hospod čepovala pod míru. Ze 17 restaurací odhalila chyby Česká obchodní inspekce (ČOI) u 7 z nich. Zákazníci dostali v průměru o desetinu piva méně: V pěti případech prodávající nedodrželi deklarovanou míru podaných nápojů, sdělil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Zbylé 2 chyby se týkaly chybějících vah s platným úředním ověřením pro kontrolu váhy jídel. V těchto případech se uložili pokuty za 3000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2014 13:22

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Dva případy, pokuta dohromady tři tisíce... Jo, kvůli tomu si budou nechávat certifikovat (nebo kupovat certifikovanéú váhy. To určitě... To opravdu nemohla pokuta být třeba 300 tisíc? To už by se živnostníček hned rozmyslel, jestli chce používat šidítka nebo ne.

  Ale certifikace vah by mě až tak moc netrápila, pokud se ukáže, že přidává třeba jen o pár gramů víc. Mnohem horší jsou podvodníci, kteří načepují klidně půl centimetru pod míru. Nařídit rozdat zbylé zásoby zdarma, podnik zavřít a hle, hned by ti, kdo přežili (ať už proto, že dávali správně, nebo že se na ně nestihlo přijít) by dávali milerádi pár milimetrů nad míru... Nenažranost a chamtivost těhle šmejdů je fakt nechutná. Prodávají předražené nápoje a ještě vás ošidí na míře... Jak české.

 • 17. 9. 2014 7:17

  neuvedu (neregistrovaný) 185.16.181.---

  do titulku bych doplnil slovo "kontrolovaných"

  Protože jak známo, okrádání zákazníků (nejen v restauracích) je po r. 1989 doslova národním sportem. Kdo víc okrade stát na daních, kdo se víc napakuje na zakázce, kdo víc okrade zákazníka na porci ... Takže klidně pod míru mohlo dávat 2/3 a více v š e c h hospodských .

  Kontroly jsou stále nedostatečné, je jich málo co do počtu, obrovská administrativa spojená s kontrolou, v mnoha odvětvích je legislativa nastavena tak, aby kontrolní orgány mohly udělit postih s velkými problémy (vlastní šizení se prokáže, ale kvůli např. kvůli procesní chybě je to celé shozeno). Značně se omezily pravomoci kontrolních orgánů. A vzhedem ke složitosti a mnohovýkladovosti našich polistopadových zákonů není problém udělat procesní chybu kdekoliv (není výjimka ani u policie či soudů, i když tam se dá i spekulovat, že k procesní chybě došlo záměrně, protože viník má známé všude).

  Pokud se někde pohybuje ČOIka, brzy se to po okolí rozkřikne a ostatní si dávají pozor. Takže ČOIka vyhmátne jen první nepoctivce, kteří o kontrolách ještě neví. Jako se profláknou cajti, když někde měří rychlost ...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).