Hlavní navigace

O příspěvky VZP můžete žádat prostřednictvím online formuláře

Sdílet

Lenka Kašparová 19. 11. 2020

Všeobecná zdravotní pojišťovna má od 16. listopadu 2020 na svých stránkách nový on-line formulář pro podání žádosti o příspěvek z fondu prevence. Lidé jeho prostřednictvím mohou zažádat o příspěvek jak pro sebe, tak pro své blízké. O většinu příspěvků je možné požádat do 30. 11., pro některé ale platí výjimka až do 31. 12. 2020.

Žádat můžete například o:

  • Příspěvek až 1000 Kč na pohyb pro děti a až 500 Kč pro dospělé.
  • Příspěvek až 500 Kč na vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci praktického lékaře nebo dermatologa – pro děti i dospělé.
  • Příspěvek až 3000 Kč pro klienty starší 35 let na prevenci onkologických onemocnění na preventivní onkologickou prohlídku na spolupracujících pracovištích.
  • Příspěvek až 500 Kč na preventivní vyšetření karcinomu prsu pro ženy ve věku 25–45 let, které ještě nemají nárok na bezplatné preventivní vyšetření prsu.
  • Příspěvek až 3000 Kč pro těhotné a čerstvé maminky na různé aktivity v těhotenství a do 12 měsíců po porodu, jako například předporodní kurzy, prvotrimestrální screening, služby laktačních poradkyň apod.
  • Příspěvky na různá očkování pro děti i dospělé – velký zájem bývá o příspěvek až 700 Kč na očkování proti klíšťové encefalitidě.

Všechny požadované doklady jako je platební doklad, rodný list dítěte, doklad o provedeném očkování a tak dál je třeba naskenovat tak, aby byly čitelné, a přiložit je k formuláři. Po jeho odeslání budete vyrozuměni o úspěšnosti podání žádosti, říká Vlastimil Sršeň, tiskový mluvčí VZP.

Maximální velikost přílohy, kterou lze přiložit je 5 MB. Připojovat jde přílohy ve formátu: jpg, jpeg, png, tiff, doc, docx, pdf.

On-line formulář sice stále běží ve zkušebním provozu, ale přesto v současnosti přijímá zhruba 40 žádostí za hodinu. VZP však očekává, že toto číslo bude s uvedením do plného provozu zhruba 5X vyšší. Zatím je celý systém vyhodnocován a klienti mohou svými postřehy a požadavky při vyplňování kontaktovat VZP.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).