Hlavní navigace

UNIQA si ve třetím čtvrtletí 2020 polepšila téměř o 6 %

Sdílet

Lenka Kašparová 19. 11. 2020

Pojišťovna UNIQA si za posledních devět měsíců připsala na pojistném 5,996 miliardy korun a vylepšila tak svou celkovou bilanci o 5,67 %. Celkový podíl UNIQA na pojistném trhu v současnosti činí 5,6 % a ve srovnání s minulým rokem pojišťovna posílila o desetinu procenta.

Převážná část pojistného, téměř 85 % připadla na neživotní pojištění, které navýšily předepsané pojistné o 5,8 % na celkových 5,095 miliardy korun. Tržní podíl UNIQA v oblasti neživotního pojištění díky tomu dosáhl hodnoty 7,1 %. Nejvíce se pojišťovně dařilo navyšovat objem u povinného ručení a havarijního pojištění. U povinného ručení předepsané pojistné meziročně vzrostlo o 8,7 % a v havarijním pojištění o 9,8 %. Pojišťovna přitom zaujímá z hlediska objemu pojistného v havarijním pojištění čtvrté místo a v povinném ručení šesté místo na pojistném trhu.

Poměrně dobře se dařilo i pojištění domů a domácností (včetně odpovědnostních pojištění), které vykázalo meziroční nárůst o 13 % (druhé nejvyšší tempo mezi velkými pojistiteli na trhu). Stejně tak se pojišťovně dařilo navyšovat pojištění podnikatelů a firem, a to s přírůstkem pojistného 8,8 %. Na růstu pojištění domů a domácností se pozitivně podepsal nynější boom hypoték, u nichž banky v současnosti nabízejí příznivé podmínky.

Životní pojištění pak k celkovému zisku UNIQA přispělo celkem 901,2 miliony korun a vzrostlo téměř o 5 %. Jednorázově placené životní pojistné meziročně vzrostlo o 3,2 %, ale vzhledem k nízké absolutní částce hrálo spíše doplňkovou roli.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).