Spočítejte si...

Zavřít

O kolik vám nový zákon zvýší poplatky u soudu?

Prezident Václav Klaus tento týden podepsal novelu, která zvýší soudní poplatky. Za zahájení soudního řízení, ve kterém půjde maximálně o částku 20 000 Kč tak zaplatíte místo 600 Kč nově 1000 Kč. Maximální sazba tohoto poplatku se pak zvýší z jednoho na dva miliony Kč.

Soudní řízení o nemovitosti podraží z hlediska poplatku ze tří na pět tisíc. Jednání o podniku pak bude zpoplatněno místo 10 000 Kč nově 15 000 Kč. O 1000 Kč se zvýší také platba za zápis do obchodního rejstříku. I nadále ale bude existovat možnost požádat o snížení nebo odpuštění poplatku.

Vyšší poplatky by měly do státní kasy přisypat ročně o 300 – 400 mil. Kč více. Vláda zvýšení obhajuje argumentem, že justice stojí stát ročně více než deset mld. Kč a poplatky se nezvyšovaly už deset let. Opatření by také mělo motivovat více k mimosoudnímu řešení sporů.Dluhové problémy podporují cenu zlata Podnikatel.cz: Škodu už penězi nevyžehlíte, přednost dostane uvedení věci do předešlého stavu        
kamil
kamil (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 7. 2011 8:30 Nový

zkvalitnění práce???

Předpokládám, že toto téměř dvojnásobné zdražení bude mít za následek dvakrát tak lepší práci soudů a zejména dvakrát vyšší rychlos v rozhodování. Jinak by se nejednalo o úpravu ceny v závislosti na kvalitě práce, ale jen o další z mnoha státních zlodějin v téhle "republice".