Hlavní navigace

O chystaných změnách v oblasti osobního bankrotu většina Čechů neví

Sdílet

V současné době je v legislativním procesu projednávána novela insolvenčního zákona, které zavádí možnost splnění oddlužení tím, že budete plnit splátkový kalendář se zpeněžením majetkové podstaty. V závislosti na výši uhrazených pohledávek by pak oddlužení trvalo 3 roky, pokud dojde ke splacení alespoň 50 % pohledávek věřitelů, 5 let v případě splacení 30 % pohledávek a 7 let v případě uhrazení méně než 30 % pohledávek.

Další novinkou je také možnost přerušení průběhu oddlužení o max. 1 rok, nebo prodloužení doby rozhodné pro posouzení splacení pohledávek až o 6 měsíců. Většina Čechů ale o těchto změnách netuší. Vyplynulo to z průzkumu, který zpracovala agentura STEM/MARK pro společnost Taylor Wessing.

Víte, že je navržena novela insolvenčního zákona, která navrhuje změny v oblasti osobního bankrotu?
Autor: Taylor Wessing

Víte, že je navržena novela insolvenčního zákona, která navrhuje změny v oblasti osobního bankrotu?

Více než polovina (54%) respondentů o navrhovaných změnách neví. Dalších 36 % dotázaných uvedlo, že o chystaných změnách ví, ale podrobné informace nemají a pouze 1 % Čechů má o dané problematice přehled.

Zároveň však ale Češi nevylučují, že by se mohli dostat do situace, kdy by osobní bankrot vyhlásili. Pouze 20 % dotázaných uvedlo, že je u nich tato možnost zcela vyloučená.


Autor: Taylor Wessing

Myslíte si, že je pravděpodobné, že byste se mohli dostat do situace, kdy by bylo vhodné vyhlásit osobní bankrot?

O chystaných změnách osobních bankrotů jsme psali v článku Nový osobní bankrot: přístupný všem, pro některé ale na 7 let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).