Máte sjednané adekvátní cestovní pojištění? Vliv mají i sporty, které budete provozovat

Sdílet

Většina Čechů si před odcestováním do zahraničí sjedná cestovní pojištění. Jeho absence se nemusí vyplatit. V případě, že dojde k pojistné události, mohou jít škody do několika milionů. O tom jsme informovali v článku Jak přežít v zahraničí bez cestovního pojištění.

Při sjednávání cestovního pojištění zohledněte jednak cílovou destinaci, ale i místa, v jakých se budete v cílové destinaci pohybovat. Jiné pojištění budete potřebovat, pokud neplánujete opustit hotelový komplex, a jiné v případě, že budete lézt po horách a spát ve stanu.

Pokud se chystáte na běžnou dovolenou, v rámci které sice budete provozovat sporty (např. cyklistiku, plážový volejbal, plavání apod.), ale pouze na rekreační úrovni, stačí vám sjednání základního cestovního pojištění. To v sobě běžně obsahuje většinu standardních sportů. Konkrétní sporty ale vždy najdete v pojistných podmínkách dané pojišťovny.

U rizikových sportů, jako je například vysokohorská turistika, potápění, vodní lyžování či surfování, je ale potřeba si zjistit, jestli není nutné sjednat si připojištění, aby se cestovní pojištění vztahovalo i na tyto sporty. Jestliže se plánujete věnovat rizikovějším sportům, u kterých je možnost úrazu vyšší, je na místě sjednat odpovídající cestovní pojištění. Běžné pojištění se na ně totiž většinou nevztahuje a je třeba se připojistit, komentuje Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).