Hlavní navigace

Nová povodňová mapa vám může snížit pojistné

Sdílet

Gabriela Hájková 23. 4. 2013

UNIQA pojišťovna informovala o využiti zpřesněných povodňových map. Jejich aktualizace umožňuje přesnější projekci velké vody a poskytuje také spolehlivější vodítko pro pojišťování objektů.

Klienti pojišťovny mohou přezkoumat jejich krytí proti povodni a záplavě na základě speciálního posudku a následně poptat příznivější podmínky pojištění. Vhodné je to zejména u těch klientů, kteří jsou nově chráněni dalším protipovodňovým opatřením nebo bylo v blízkosti jejich bydliště upravováno koryto řeky nebo zpevnění břehů.

UNIQA pojišťovna začátkem roku analyzovala rozdíly a dopady obou generací map na pojištění. Ukázalo se, že z celkových asi 2,8 milionu objektů v ČR může být přibližně asi devět procent z nich díky detailnějším informacím o riziku nyní zařazeno do příznivější záplavové zóny. Pro řadu staveb to znamená, že mohou být nově proti tomuto nebezpečí pojištěny (zatímco doposud to možné nebylo), anebo budou platit nižší pojistné, uvádí tisková zpráva pojišťovny s tím, že analýza ale přinesla pro řadu objektů i opačný efekt a hodnocení rizika se zvyšuje. Pohyb tímto směrem je podle pojišťovny zhruba poloviční.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).