Hlavní navigace

Nová generace se připravuje na kariérní ultramaraton

Sdílet

Nová generace tzv. millenials (lidé, kteří se narodili v letech 1980 – 1995) je zároveň první generací, která vyrůstá ve světe on-line technologií. Z průzkumu, který provedla společnost Manpower Group vyplynulo, že se tato generace připravuje na to, že jejich kariéra bude probíhat ve vlnách. Neplánují pracovat konstantně až do důchodu, ale naopak si dávat kariérní přestávky.

Pro tuto generaci jsou důležité tři priority:

  • Peníze.
  • Jistota.
  • Volný čas.

Za své úsilí chtějí být odpovídajícím způsobem odměňováni, přejí si v zaměstnání jistoty, ale zároveň požadují volnost, aby mohli v případě potřeby zastavit a relaxovat.

Více než polovina z nich očekává, že pracovat budou i poté, co dosáhnou věku 65 let. 20 % si myslí, že budou pracovat i v sedmdesáti letech a 12 % očekává, že pracovat budou až do smrti.

Velice rádi také využívají alternativní způsoby práce. Ačkoli 75 % z nich aktuálně pracuje na plný úvazek, více než polovina se nebrání novým možnostem a v budoucnu by klidně pracovali na volné noze, v rámci krátkodobého angažmá nebo měli více úvazků najednou. Třetina také uvažuje o vlastním podnikání.

Průzkum byl realizován na 19 000 pracujících osob ve věku 20 – 34 let, a to ve 25 zemích světa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).