Hlavní navigace

Netradiční Vánoce Čechy lákají. 40 % z nich by kvůli tomu sáhlo do vlastních úspor

Sdílet

Netradiční způsob trávení Vánoc, například na pronajaté chatě s příbuznými, Čechy láká. Polovina by dokonce strpěla i ty příbuzné, které by za normálních okolností vidět nechtěla. A 93 % by na podobný typ akce bylo ochotno i finančně přispět. Vyplynulo to z průzkumu, který pro společnost Home Credit realizovala agentura STEM/MARK.

Pokud by podobná akce vyžadovala určitou organizaci, ochotně by se zapojilo 89 % dotázaných. V případě finančních nákladů by třetina přispěla částkou mezi 1000 – 3000 Kč a 20 % dotázaných by bylo ochotno zaplatit až 5000 Kč.

Pokud jde o financování oslavy, 4 lidé z 10 chtějí sáhnout do úspor. Jen minimum by bylo ochotno vzít si kvůli rodinné akci půjčku. Je to relativně moudré rozhodnutí. Pro zodpovědné půjčování totiž platí pravidlo, že by měla mít věc, na kterou si úvěr bereme, delší životnost, než je doba splácení, říká Jan Holoch, manažer zákaznické zkušenosti a finanční specialista společnosti Home Credit.

Kvůli organizování podobného typu akce by se 33 % Čechů dokonce vzdalo vánočních dárků. Dalších 43 % by se spokojilo alespoň se symbolickým darem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).