Hlavní navigace

Průměrný Čech má 8 finančních produktů. Ne ve všech má ale pořádek

Sdílet

Dospělý Čech má v průměru 8 finančních produktů. Pořádek má ale v osobních financích jen 60 % dotázaných. Vyplynulo to z průzkumu, který pro společnost Fincentrum realizovala agentura IPSOS.

Dalších 11 % respondentů otevřeně přiznalo, že ve financích má nepořádek. Každý desátý například neví, na jakou částku má pojištěnou svou nemovitost. Kromě toho nemá 38 % Čechů dostatečnou finanční rezervu na úhradu plateb ze sjednaných produktů. Případné došlé složenky by tak výrazně zasáhly do rodinného rozpočtu.

Mezi nejčastěji sjednávané produkty patří povinné ručení (74 %), životní pojištění (55 %) a pojištění domácnosti (54 %). Pouze 5 % Čechů nemá žádný produkt.

V oblasti úvěrových produktů nepoužívá žádný produkt 25 % dotázaných. Nejčastěji si pak sjednávají kreditní kartu (37,9 %), kontokorent (33,5 %) a spotřebitelský úvěr (25,9 %).

Pokud si Češi sjednávají spoření nebo se rozhodnou investovat, volí ve většině případů formu spoření na penzi v penzijních společnostech (62,5 %). Mezi další varianty, které respondenti volí, patří stavební spoření (45,5 %) a spořicí či termínovaný vklad (40 %).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).