Hlavní navigace

Polovina Čechů má peníze na běžné hospodaření, ale nečekané výdaje neustojí

Sdílet

Pouze 12 % Čechů je v takové finanční situaci, která jim dovoluje si spořit nějaké peníze stranou. Dalších 51 % obyvatel má dostatek peněz pro běžné hospodaření, ale případné větší či nenadálé výdaje jim již dělají problémy. A 13 % dotázaných přiznává, že jim dojdou peníze před koncem měsíce a nemají ani na pokrytí základních potřeb. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Millward Brown pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK).

V současné době splácí nějaký úvěr 44 % respondentů. Nejčastěji jde o zaměstnané lidi, kteří jsou ve středním věku a žijí v obci do 1000 obyvatel. Téměř pětina (18 %) má ale pohledávku, která je již po splatnosti. Nejčastěji se jedná o splacení bankovních půjček nebo peněz půjčených od rodiny, případně účtu za mobilní telefon.

Bezmála polovina Čechů byla někdy v minulosti v prodlení s platbou svých závazků a téměř každý pátý Čech považuje za účinné řešení neschopnosti splácet dluhy vyhýbat se kontaktu s věřitelem, říká Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).