Hlavní navigace

Nenechte si plnit schránku, když jste na dovolené

Sdílet

I přeplněná schránka může být pro zloděje signálem, že nejste doma. Pokud nemáte v okolí sousedy, kterým byste ohledně vybírání schránky důvěřovali, můžete si zřídit službu Dosílka a změnit si dočasně místo dodání.

Stačí se před dovolenou stavit na poště vyplnit Žádost o změnu místa dodání. Zásilky je pak možné dosílat (maximálně po dobu šesti měsíců) na jakoukoli adresu po České republice. Po půl roce je nutné o službu znovu požádat. 

Dosílku je možné využít pro všechny typy zásilek s výjimkou těch, u kterých odesílatel uvedl poznámku „nedosílat“ a u zásilkových balíků. 

Služba vás přijde na 120 Kč za měsíc. 

Pokud vám dosílka nevyhovuje, můžete požádat také o službu Prodloužení úložní doby až na jeden měsíc. Za ni neplatíte nic. Požádat o její zřízení můžete telefonicky, prostřednictvím elektronické podatelny na webu České pošty nebo osobně tiskopisem Žádost – opatření adresáta. Formulář za vás může vyplnit i zmocněná osoba.

Službu nelze využít u zásilek kde odesílatel požádal o službu „Uložit jen na tři dny“ nebo „Uložit jen na deset dní“, připadně uvedl poznámku „Neukládat“ nebo „Neprodlužovat odběrní lhůtu“. Nepochodíte ani u poštovních poukázek a obchodních a zásilkových balíků.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).