Hlavní navigace

Nemovitost je investice, myslí si Češi

Sdílet

Arsen Lazarevič 4. 8. 2014

Podle průzkumu Hypoteční banky si 70 % respondentů myslí, že nemovitosti jsou investicí, která jim přinese dostatečné zhodnocení vložených peněz. Češi podle průzkumu rádi investují do bytů, které chtějí pronajímat.

Vlastní bydlení je u nás dlouhodobě vnímáno jako jedna z nezákladnějších potřeb. Proto nás nepřekvapuje, že Češi nejraději investují právě do nemovitostí. Věří, že jim udrží hodnotu peněz, které do jejich pořízení vložili a zajistí jim do budoucna dodatečný vedlejší příjem. Takto podle výsledků průzkumu přemýšlí až 70 procent Čechů, uvádí Jan Sadil, předseda představenstva Hypoteční banky. Čtěte také: 5 tipů, jak koupit nemovitost k pronájmu

Podle dat Hypoteční banky je však výhodnější z dlouhodobého hlediska investovat do pozemků: Ceny nemovitostí sledujeme již několik let pomocí HB Indexu. Ten jednoznačně ukazuje na pozemky jako na segment, který stabilně zvyšuje svou cenu. Konkrétně za posledního čtyři a půl roku, od kdy ceny prostřednictvím HB Indexu sledujeme, vzrostla hodnota pozemků v průměru o necelá čtyři procenta každý rok. Navíc jsou pro investici ideálním nástrojem s nízkým rizikem a malými udržovacími náklady, řekl Petr Němeček, ředitel odboru Nemovitosti Hypoteční banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).