Spočítejte si...

Zavřít

Z druhého pilíře lidé dostanou alespoň vklady

Po zrušení druhého pilíře by měli klienti penzijních společnosti dostat alespoň své vklady zpátky. Pokud bude výnos záporný, pak má rozdíl dorovnat stát. Tento závěr přinesla důchodová komise: Považujeme za nezbytné, aby vložené prostředky byly vráceny alespoň v jejich nominální hodnotě. V opačném případě by podle našeho názoru bylo potřeba rozdíl mezi vloženými a vyplacenými prostředky dorovnat z prostředků státu, uvádí se v právní analýze, kterou vypracoval odborník na ústavní právo Aleš Gerloch. Stát také ponese veškeré náklady a náhrady za zavedení a zrušení systému pro penzijní společnosti.

Lidé by měli podle návrhů důchodové komise přestat platit odvody v lednu 2016 s tím, že by museli do září 2016 penzijním společnostem oznámit, jak chtějí vklady zpět. Vklady buď můžou dostat zpět na svůj účet nebo je převést do třetího pilíře.

Nemovitost je investice, myslí si Češi Ministerstvo financí se více zaměří na daňové úniky do zahranicí        
norin
norin (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
4. 8. 2014 22:24 Nový

Re: Z druhého pilíře lidé dostanou alespoň vklady

celé vlákno

Za X let spoření dostanou alejspoň to co tam vložili ? Takže spořili a prodělali ? Když jim inflace sebrala určitou část jejich peněz... a to se vyplatí. A kčemu toto je ? Proč ne raději termínovaný vklad popř. alejspoň spořící účet a šetřit na vllastím písečku ? A možná pro lidi dobře, většina by ty prachy stejně roztočila- takto na ně nemůžou a v tom to asi je

tommy
tommy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 8. 2014 22:28 Nový

Re: Z druhého pilíře lidé dostanou alespoň vklady

celé vlákno

Naopak, jim se povedlo vyvest pro sebe za kratkou dobu cast soc. pojisteni.