Hlavní navigace

Nejvíce si na bydlení našetří Italové

Sdílet

Jiří Hovorka 23. 9. 2010

Průměrný Evropan si podle dat Evropské hypoteční federace (EMF) před tím, než si zažádá o hypotéku, naspoří zhruba čtvrtinu z odhadní ceny nemovitosti. Daleko nejvíce z vlastní kapsy hradí při pořízení nemovitosti v Evropě Italové. Průměrná hodnota ukazatele výše úvěru k zástavní hodnotě nemovitosti, tzv. LTV, zde činí jen 48 %.

V Česku je chování klientů hypotečních bank dosti podobné jako ve zbytku Evropy. Například Hypoteční banka potvrzuje, že nejvíce hypoték poskytuje s LTV do 85 %.

Zcela odlišný přístup než Češi k řešení bydlení mají Němci i již zmínění Italové. Z důvodu vysokých cen vlastnického bydlení převažuje jak v Itálii, tak Německu sklon k nájemnímu bydlení. U našich západních sousedů této možnosti využívá téměř 60 % domácností.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2010 19:51

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Tedy ze vzhledem k nizsim cenam najemneho tam nema smysl kupovat vlastni byt ? Nemluve o kvalite a dalsich podminkach (u nas problemy s trvalym bydlistem apod.) Ono v CR by to mohlo byt podobne, pokud by to zde fungovalo normalne. Ovsem za situace kdy "se kazdy musi stat milionarem nejpozdeji do druheho dne" a hlavne se moc nenadrit neni divu, ze lide zde radsi voli tuto v mnoha pripadech zbytecnou variantu :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).