Spočítejte si...

Zavřít

Nejrizikovější řidič je z Prahy, nejméně nehod způsobují řidiči z Domažlic

Nejhorší řidiči jsou v Praze, alespoň o tom vypovídá tradiční srovnání ČSOB Pojišťovny. K závěru došly pomocí statistik z pojistných plnění od počátku roku do konce srpna. Průměrné riziko, že majitel osobního auta zaviní dopravní nehodu, je již několik let takřka stejné – podle našich statistik připadá ročně na každých sto pojištěných aut pět až šest pojistných událostí z povinného ručení. Rozdíly mezi řidiči z nejrizikovějších a nejbezpečnějších okresů jsou však obrovské: zatímco v Praze zaviní během roku nehodu každý desátý majitel osobního auta, u motoristů z okresů, jako jsou třeba Rychnov nad Kněžnou, Třebíč, Žďár nad Sázavou nebo Havlíčkův Brod, je riziko zavinění nehody zhruba třikrát menší, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Vůbec nejbezpečněji jezdili v prvních osmi měsících letošního roku majitelé osobních aut z okresu Domažlice, u nichž byla rizikovost v porovnání s Prahou takřka čtvrtinová. Nejvíce si na bydlení našetří Italové V komunálních volbách jde i o farmářské trhy, jsou závislé na podpoře měst        
Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
24. 9. 2010 8:19 Nový

To je zase kravina...

"Nejhorší řidiči jsou v Praze". Že by to bylo spíš pouhou pravděpodobností, tj. že při mnohonásobně větším provozu je i větší pravděpodobnost dopravní nehody? Že třeba ten skvělý domažlický řidič má možnost střetnout se tak s volským potahem, ale ne s tramvají?