Hlavní navigace

Nejrizikovější řidič je z Prahy, nejméně nehod způsobují řidiči z Domažlic

Sdílet

Jiří Hovorka 24. 9. 2010

Nejhorší řidiči jsou v Praze, alespoň o tom vypovídá tradiční srovnání ČSOB Pojišťovny. K závěru došly pomocí statistik z pojistných plnění od počátku roku do konce srpna. Průměrné riziko, že majitel osobního auta zaviní dopravní nehodu, je již několik let takřka stejné – podle našich statistik připadá ročně na každých sto pojištěných aut pět až šest pojistných událostí z povinného ručení. Rozdíly mezi řidiči z nejrizikovějších a nejbezpečnějších okresů jsou však obrovské: zatímco v Praze zaviní během roku nehodu každý desátý majitel osobního auta, u motoristů z okresů, jako jsou třeba Rychnov nad Kněžnou, Třebíč, Žďár nad Sázavou nebo Havlíčkův Brod, je riziko zavinění nehody zhruba třikrát menší, uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Vůbec nejbezpečněji jezdili v prvních osmi měsících letošního roku majitelé osobních aut z okresu Domažlice, u nichž byla rizikovost v porovnání s Prahou takřka čtvrtinová. Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2010 8:19

    Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

    "Nejhorší řidiči jsou v Praze". Že by to bylo spíš pouhou pravděpodobností, tj. že při mnohonásobně větším provozu je i větší pravděpodobnost dopravní nehody? Že třeba ten skvělý domažlický řidič má možnost střetnout se tak s volským potahem, ale ne s tramvají?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).