Hlavní navigace

Nedostatek IT pracovníků vede firmy k větší benevolenci. Nabízí permanentní homeoffice

Sdílet

Nedostatek odborníků z oblasti IT je dlouhodobý. Firmy tak už před časem přikročily k tomu, že sháněly IT experta ještě dříve, než byl spuštěn samotný projekt, případně si už najaté odborníky držely i v době, kdy zaměstnanci na žádném projektu nepracovali. Časté bylo také navyšování platů a to i skokově na dvojnásobek.

Ani to však řadě firem nepomohlo sehnat potřebné zaměstnance a podle údajů Českého statistického úřadu mělo problém se sháněním IT pracovníků přes 70 % firem. Nově tak nabízí další benefit. Co největší flexibilitu. Programátoři a další odborníci na informační technologie tak mohou například pracovat odkudkoliv bez nutnosti navštěvovat kancelář. Případně ji navštíví jednou za dva týdny a poté opět pracují z domova. Firmy jsou ochotné a více otevřené hledat řešení, jak nastavit spolupráci, když se jim uchazeč hodí pro konkrétní pozici. Možnosti home office také samozřejmě záleží na druhu pozice – zda potřebuje více spolupracovat v týmu, konzultovat s kolegy a podobně, říká Martina Černá z personální agentury Jobs Contact.

Dalším trendem, který se v poslední době více objevuje, je využívání různých co-workingových center a sdílených kanceláří. Ty se využívají hlavně v případech, kdy firma sídlí daleko od bydliště zaměstnance. Lidé do nich mohou docházet a pracovat v blízkosti svého bydliště, ale ne přímo doma.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).