Hlavní navigace

Ne vždy jsou ukradené vozy skutečně ukradené. Dochází i ke kuriozitám

Sdílet

Každoročně se v České republice odehraje několik tisíc krádeží aut. V některých případech se auto podaří dohledat, jindy nikoli. Ačkoli se majitelé snaží své vozy chránit všemožnými způsoby, zlodějům se někdy zabezpečení podaří prolomit. Čas od času ale dojde i ke kuriózním situacím.

Jedna majitelka svůj vůz nemohla najít na parkovišti v obchodním centru. Vyrazila na vánoční nákupy do pražských Průhonic a špatně si zapamatovala místo, kde vůz nechala. Na místo vyrazila vyhledávací vozidla SHERLOG spolu s policií. Uličky parkoviště byly pojmenované podle potravin. Hledané auto bylo nalezeno v uličce Brokolicová. Majitelka totiž vyšla z obchodu jiným východem, a protože si přesně nepamatovala, kde vůz nechala, hledala jej v uličce Květáková, popisuje Karel Badošek, Bezpečnostní manažer společnosti SECAR BOHEMIA.

Jindy zase výjezdová skupina vyrazila za signálem lodi, jelikož se jednotka  v lodi aktivovala, ale majitele se nepodařilo kontaktovat, aby mohl situaci vysvětlit. Policie a výjezdová skupina tedy loď našli a následně se ukázalo, že majitel ji pouze půjčil a zapomněl to oznámit.

Poměrně časté jsou také výjezdy kvůli vypůjčení vozu bez vědomí majitele. Kontaktovali jsme majitele, který řekl, že vozidlo musí stát doma. Po ověření, že vůz doma skutečně není, oznámil majitel tuto skutečnost na linku 158, čímž byla zahájena vyhledávací akce SHERLOGU a policie. Vozidlo bylo nalezeno v nedalekém městě. Zapůjčil si je syn majitele, který u sebe neměl identifikační čip, popisuje Karel Badošek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).