Hlavní navigace

Navrhněte si svůj vlastní státní dluhopis

Sdílet

Gabriela Hájková 18. 7. 2012

Ministerstvo financí vypisuje výběrové řízení na grafické zpracování certifikátů ke státním spořicím dluhopisům. V prosincové emisi byste tak měli mít možnost získat dárkový certifikát nebo certifikát pro vlastníka, který slouží jako osvědčení o vlastnictví.

Snažíme se vyjít vstříc zájemcům, kteří byli zklamáni, že spořicí dluhopisy nemají fyzickou podobu. Chceme také usnadnit darování těchto dluhopisů, což před Vánocemi ocení spousta lidí, řekl ministr financí Miroslav Kalousek.

Nyní je možné převést dluhopisy pouze za účasti obdarovávané osoby nebo s jejím předchozím souhlasem. Dárkový certifikát umožní přepis osobních údajů až po tom, co jej obdrží příjemce daru.

Plánujeme různé formy certifikátů pro několik příležitostí – narozeniny, Vánoce, výročí a další významné osobní událostí, dodal Kalousek s tím, že cena pro vítěze vybraného návrhu není přesně stanovena, protože je jedním ze dvou kritérií soutěže (druhým je estetika a funkční vlastnosti). První tři vítězná místa ale majitelům zajistí tzv. skicovné ve výši 10 000 Kč, podmíněné souhlasem se zveřejněním návrhu na webu ministerstva financí. Nabídky do soutěže můžete podávat do poledne 6. srpna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).