Hlavní navigace

Pojistné podvody podle dat České pojištovny enormně narůstají

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 7. 2012

Podle dat České pojišťovny se zdá, že stále větší část klientů se snaží pojišťovnu obrat o peníze a spáchat pojistný podvod.

Za prvních 6 měsíců letošního roku odhalili detektivové této pojišťovny podvody za 196 milionů, což oproti minulému roku nárůst o 31 %. Pokud se porovnají data s rokem 2009, jedná se dokonce o více než 60% nárůst. Nejvíce podvodů bylo spácháno v Praze (61 milionů korun), Středočeském a Královéhradeckém kraji, nejméně naopak na Zlínsku a Vysočině (2,8 milionů korun)

Vybíráme z pojistných podvodů (Případ mrtvého papouška) 

Drahého ptáka v ceně 80 000 Kč si jeho majitel koupil, nicméně dlouho se z něj neradoval. Po týdnu od koupě pták uhynul, údajně na frakturu lebky. Vykutáleného chovatele ovšem napadlo, jak si vzniklou finanční újmu kompenzovat. Domluvil se s kamarádem – majitelem rotvajlera. 

Škodu pak nahlásil ze svého odpovědnostního pojištění právě majitel psa. Ten prý sekl packou po kleci s papouškem, která spadla, a následkem toho si pták přivodil smrtelná zranění. Jako důkazy klient předkládal veterinární zprávu i pádem poškozenou klec. Detektivům se nicméně celá záležitost zdála od začátku dost podezřelá.Na tak velkého papouška byla totiž klec až nezvykle malá a nehrály i další skutečnosti. Diskutabilní byl i původ papouška, protože předložené pořizovací doklady byly, mírně řečeno, nevěrohodné. Pod tlakem důkazů nakonec dotyčný přiznal, že si celou záležitost vymyslel a pojistného plnění se samozřejmě nedočkal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).