Hlavní navigace

Pojistné podvody podle dat České pojištovny enormně narůstají

Arsen Lazarevič

Podle dat České pojišťovny se zdá, že stále větší část klientů se snaží pojišťovnu obrat o peníze a spáchat pojistný podvod.

Za prvních 6 měsíců letošního roku odhalili detektivové této pojišťovny podvody za 196 milionů, což oproti minulému roku nárůst o 31 %. Pokud se porovnají data s rokem 2009, jedná se dokonce o více než 60% nárůst. Nejvíce podvodů bylo spácháno v Praze (61 milionů korun), Středočeském a Královéhradeckém kraji, nejméně naopak na Zlínsku a Vysočině (2,8 milionů korun)

Vybíráme z pojistných podvodů (Případ mrtvého papouška) 

Drahého ptáka v ceně 80 000 Kč si jeho majitel koupil, nicméně dlouho se z něj neradoval. Po týdnu od koupě pták uhynul, údajně na frakturu lebky. Vykutáleného chovatele ovšem napadlo, jak si vzniklou finanční újmu kompenzovat. Domluvil se s kamarádem – majitelem rotvajlera. 

Škodu pak nahlásil ze svého odpovědnostního pojištění právě majitel psa. Ten prý sekl packou po kleci s papouškem, která spadla, a následkem toho si pták přivodil smrtelná zranění. Jako důkazy klient předkládal veterinární zprávu i pádem poškozenou klec. Detektivům se nicméně celá záležitost zdála od začátku dost podezřelá.Na tak velkého papouška byla totiž klec až nezvykle malá a nehrály i další skutečnosti. Diskutabilní byl i původ papouška, protože předložené pořizovací doklady byly, mírně řečeno, nevěrohodné. Pod tlakem důkazů nakonec dotyčný přiznal, že si celou záležitost vymyslel a pojistného plnění se samozřejmě nedočkal.

Našli jste v článku chybu?