Nároky se v práci zvyšují, firmy "ždímou" své pracovníky

Přesčasová práce přibývá a lidé si neberou dovolenou. To je také důsledek současné rostoucí nezaměstnanosti a vysoké poptávky po práci ze strany uchazečů: Tlačí se stále na vyšší efektivitu zaměstnanců: Zatímco český statistický úřad sleduje pokles odpracované doby, zejména té přesčasové, společnosti i zaměstnanci berou stále častěji přesčasy jako už běžnou součást doby a smluvené odměny. Více hodin pracují především specialisté, kterých je na trhu nedostatek a vedoucí pracovníci. Vzhledem k současné situaci se dá předpokládat, že počet hodin, které lidé stráví v práci, bude růst, říká Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Podle odborníků dokonce nejen, že lidé stráví v práci podstatnou část svého volného času, ale ani dlouhodobě nevybírají dovolenou: Důsledky takového životního stylu zasahují do všech oblastí života člověka. V práci nemusí podávat optimální výkon (vyšší chybovost, nižší efektivita práce, konflikty s kolegy aj.). V rodinných vztazích se mohou objevit problémy vyplývající z nedostatku času na zajištění běhu domácnosti a z nemnoha společně strávených chvil. Množství přesčasů může výrazným způsobem snižovat životní i pracovní spokojenost a také není výjimkou, že již po několika letech vysokého pracovního nasazení dochází u lidí k poškození jejich zdraví, uvádí psycholožka Iva Zemanovičová z Assessment Systems: 

ČSOB se pouští do masivního propouštění Rusnok chce zvýšit minimální mzdu a dát více peněz zdravotním pojištovnám        
kukenc
kukenc (neregistrovaný) 217.30.64.---
28. 6. 2013 23:31 Nový

problém

celé vlákno

Není se co divit že schopni pracujou prescas kdyz většina těch co nemají práci sou neschopny neflexibilni tuponi (opakuju vetsina)

nekukenc
nekukenc (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
29. 6. 2013 11:13 Nový

Re: problém

celé vlákno

Přeju ti abys byl svobodná matka, co nenajde práci, protože tam chcou přesčasy, abys nemohl najít školku, kde by nezavírali ve čtyři, aby tě vyhodili z práce, která ti šla, protože tam věří intrikánům, abys hladověl a místo chlapů měl kolem sebe zavděčzadky, co si rozumí se šéfama.

uplnej vypatlanec
uplnej vypatlanec (neregistrovaný) 46.30.66.---
30. 6. 2013 20:24 Nový

Re: problém

celé vlákno

nazdar donesenej potrate, fotr byl za komancu udavac, a ted na prachy vysavac vid ?!

serverus
serverus (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 7. 2013 22:06 Nový

Vydělávejte svoji šikovností

Jste šikovní ? vydělávejte sami a pro sebe na ZOOMTRADERCZ.IP­LACE.CZ