Hlavní navigace

Nakupte hned, zaplaťte později. Mall spustil odložené platby od Home Creditu

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 12. 2017

Zákazníci e-shopu Mall.cz mohou nově nakupovat přes takzvanou odloženou platbu. Internetový obchod službu spustil ve spolupráci s online platebním nástrojem Lymet.cz, za kterým stojí společnost Home Credit.

Věříme, že lidé během Vánoc ocení možnost zaplatit za některé dárky až v lednu, ať už kvůli menšímu tlaku na rodinný rozpočet nebo možnosti zaplatit pouze za dárky, se kterými se trefí do přání svých blízkých, říká Adam Kolesa, zodpovědný za finanční služby v Mall Group. Firma předpokládá, že v prosinci lidi přes novinku utratí 30 milionů korun.

S odloženou platbou jde i v případě doručení na adresu zaplatit až do 51 dnů od nákupu, vše je bez úroků. Pokud by nedošlo do sjednaného času k uhrazení objednávky, pak začne firma peníze vymáhat, například přes upomínku za 150 korun. Služby Lymet.cz využívá například i e-shop Kasa.cz.

Konkurenční Alza.cz zase v listopadu spustila vlastní službu Třetinka. Tu mohou využit zákazníci, kteří už na Alze utratili alespoň deset tisíc korun a jsou na ní zaregistrovaní. Služba funguje rovněž bezúročně. Při pořízení zboží zákazník zaplatí třetinu ceny a zbytek musí doplatit do tří měsíců. Pokud se mu to nepodaří, musí zboží vrátit a Alza mu vystaví účet za pronájem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).