Hlavní navigace

Česká spořitelna chystá nové internetové bankovnictví. Nabídne přístup k účtům od konkurence

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 12. 2017

Česká spořitelna v průběhu příštího roku otevře své internetové bankovnictví také pro bankovní produkty od konkurence. Její klienti tak budou moci na jednom místě spravovat všechny své účty.

Jde o reakci na takzvané otevřené bankovnictví, tedy evropskou směrnici PSD2, která bankám od příštího roku nařizuje, aby umožnily sdílení dat o svých klientech i třetím stranám – těm, které na to mají licenci od centrální banky.

Banky se tak budou snažit nabídnout vlastní řešení, aby to i nadále byly právě jejich aplikace, přes které budou lidé ovládat své účty.

Česká spořitelna pro tento účel připravila nové internetové bankovnictví s názvem George. V prvním roce pilotního provozu ho vyzkoušelo více než 250 tisíc klientů a 150 tisíc z nich ho začalo používat pravidelně. Novinka je připravena i pro mobily s operačním systémem Android a iOS.

George v roce 2018 klientům nabídne nejenom možnost spravovat všechny jejich bankovní účty z mobilního telefonu, ale také vlastní mobilní peněženku, která umožní platit mobilním telefonem z jakéhokoli účtu, ke kterému má klient vydanou kartu,  říká Filip Zeman, ředitel digitálního bankovnictví České spořitelny.

Nové internetové a mobilní bankovnictví má být pro všechny klienty České spořitelny oficiálně spuštěno v květnu, už nyní ho ale mohou testovat. Po oficiálním spuštění novinky budou ještě nějakou dobu přístupné i současné verze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).