Hlavní navigace

Nákup za více jak dvě miliardy. ČS nemovitostní fond má budovu, kde sídlí SAP

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 6. 2018

ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, koupil za 2,3 miliardy Kč budovu Metronom Business Center v pražských Butovicích. Většinovým nájemníkem je německý softwarový gigant SAP, pro který je budova hlavním sídlem v České republice.

Prodávajícím byla developerská skupina HB Reavis, která budovu postavila v roce 2015. Nákup Metronom Business Center je zatím letošní největší kancelářskou transakcí v České republice.


Autor: ČS nemovitostní fond

Metronom Business Center

Touto akvizicí se ČS nemovitostní fond investičně vrací po téměř dvou letech do Prahy. Zatím poslední akvizicí v České republice byla koupě výškové budovy City Tower na pražské Pankráci v září 2016. Od té doby fond investoval dalších cca 9,3 miliardy Kč za nemovitosti v Polsku a na Slovensku. Po koupi Metronom Business Center se nachází přibližně 53 procent nemovitostních aktiv fondu v České republice, což je v souladu s jeho dlouhodobou investiční strategií.

Přes naše nedávné zahraniční akvizice zůstává ČS nemovitostní fond zaměřený převážně na Českou republiku. Akvizice budovy Metronom nám pomůže dále navýšit podíl nemovitostní složky fondu a zajistit tak pro podílníky dlouhodobě stabilní výkonnost, říká Filip Kubricht, předseda představenstva REICO IS ČS.

Budova Metronom Business Center je s téměř 34 000 m2 a 528 parkovacími místy jednou z největších budov v kancelářském distriktu Nových Butovic. Nachází se přímo na stanici metra v bezprostřední blízkosti autobusového nádraží a místního nákupního střediska.

Vedle hlavního nájemce SAP je nemovitost pronajatá společnostem BMW, Abbvie, DAZ Group, Rossmann a dalším. Její celková pronajatost je přes 98 procent. S ohledem na kvalitu a pronajatost budovy, silný investiční trh a rostoucí stavební náklady pro nás akvizice budovy Metronom znamená zajímavý fondový výnos s omezeným rizikem poklesu hodnoty, dodává Tomáš Jandík, člen představenstva REICO IS ČS zodpovědný za nemovitostní složku fondu.

Kupujícího při transakci zastupovaly společnosti CMS Cameron McKenna, CBRE, ASB a Sentient. Prodávajícím byla skupina HB Reavis, která je jednou z předních developerských společností v Evropě.

ČS nemovitostní fond vznikl v roce 2007. Je největším a nejdéle působícím podílovým nemovitostním fondem na českém trhu a je určen převážně konzervativním investorům. Za posledních 12 měsíců dosáhl výnosu ve výši 3,49 % a v pětiletém horizontu pak 3,09 % ročně (k 4. červnu 2018). Ve vlastnictví fondu je nyní 14 nemovitostí v České republice, na Slovensku a v Polsku v celkové hodnotě téměř 23 miliardy Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).