Hlavní navigace

Aplikace k Účtenkovce už umí číst QR kódy

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 6. 2018

Do Účtenkovky půjdou zaregistrovat účtenky snadněji. Ministerstvo financí totiž mobilní aplikaci, která je jednou z možností jak se do státní účtenkové loterie zapojit, rozšířilo o čtečku QR kódů.

Nově tak bude stačit na účtenku opatřenou QR kódem namířit mobilní telefon či tablet a všechny údaje potřebné pro úspěšnou registraci účtenky se načtou po jediném kliknutí. Vyžaduje to samozřejmě, aby obchodníci QR kódy na účtenky umístili.

Obchodníci, kteří se rozhodnou svým zákazníkům tuto službu nabídnout, budou moci svou prodejnu opatřit samolepkou s logem Účtenkovky doplněnou o informaci, že v této prodejně zákazník účtenku s QR kódem dostane. Samolepky budou nejpozději od 1. července zdarma k vyzvednutí na všech pobočkách finančních úřadů, nebo si jejich motiv podnikatel už dnes může stáhnout z internetových stránek Účtenkovky.

Ministerstvo financí zveřejnilo technickou specifikaci QR kódu pro účely účtenkové loterie v dubnu. Výrobci a dodavatelé pokladních zařízení by tak podle ministerstva financí neměli mít problém se zavedením nové funkce do svých systémů.

QR kódy na účtenkách již ode dneška tiskne například družstvo HB, které je největším družstvem ze skupiny COOP. Účtenky opatřené QR kódy začala pro své zákazníky vystavovat v provozovnách v celkem 13 okresech. 

Měsíčně vygenerujeme na 266 pokladnách v našich 200 prodejnách průměrně 1,3 mil. pokladních účtenek registrovaných do EET. Víme, že mnoho našich zákazníků účtenky s QR kódem ocení, takže jim tímto krokem vycházíme vstříc, říká předseda družstva Vladimír Stehno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).