Spočítejte si...

Zavřít

Nabourali jste v zimě na letních gumách? Pojišťovna po vás může vymáhat plnění

Právě probíhá poradna Povinné ručení 2012, kde můžete jakýkoli dotaz na toto téma položit Tomáši Kabelemu, který je v České pojišťovně zodpovědný za přípravu, správu a rozvoj všech produktů autopojištění.

Nemusíte však jen pokládat otázky, můžete také získat informace z již zodpovězených dotazů.

Zjistíte tak například, jak se pojišťovny vypořádají s novou povinností řidičů mít obuté zimní pneumatiky? Zdali budou řešit, když někdo v zimě způsobí nehodu na letních pláštích? A jestli ano, jak?

Pokud se šetřením policie nebo pojišťovny zjistí, že dopravní nehoda vznikla v přímé příčinné souvislosti s technicky či typově nevyhovujícími pneumatikami, tak u havarijního pojištění má pojišťovna právo přiměřeně krátit pojistné plnění s ohledem na míru vlivu tohoto pochybení na vznik škody.

U povinného ručení je samozřejmě poškozený primárně odškodněn běžným způsobem, následně pak ale pojišťovna může vyplacené plnění nebo jeho část vymáhat po viníkovi nehody opět s ohledem na míru vlivu nevhodných pneumatik na vznik nebo rozsah škody.

Za taxi zaplaťte mobilem. Ušetřit můžete i na samotné ceně za svezení Eurozóna konečně začíná nahlas připouštět i odchod Řecka z měnové unie        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
4. 11. 2011 16:48 Nový

"může" pane Hovorka a často neuspěje

celé vlákno

Pokud pojišťovna narazí na právního laika může uspět. Ovšem dík Humlovu sprasenému zákonu mají klienti velkou šanci. Zákon totiž zavedl povinost předvídat a pokud mu kartářka nebo "Novinky" souvislou vrstvu sněhu nebo ledu neprodpověděly mohou jet klidně na letních. Tak to dopadá, když se komunistický policejní expert plete právníkům do řemesla.

Matěj
Matěj (neregistrovaný) 194.108.45.---
7. 11. 2011 7:21 Nový

Re: "může" pane Hovorka a často neuspěje

celé vlákno

Je poměrně snadno prokazatelné, jaká byla předpověď počasí (a kdo vyjíždí bez zimních pneu, měl by se na ní po účinnosti novely ve vlastním zájmu podívat/přečíst), kromě toho může pojišťovna využít i svědky (tj. "pohled z okna" a "selský rozum" lidí bydlících na stejném místě)

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
7. 11. 2011 8:30 Nový

Re: "může" pane Hovorka a často neuspěje

celé vlákno

Prokazatelná předpověď počasí? A který zdroj je tím jediným správným? ČHMI? yr.no? Meteopress?

Matěj
Matěj (neregistrovaný) 194.108.45.---
7. 11. 2011 14:06 Nový

Re: "může" pane Hovorka a často neuspěje

celé vlákno

Tak v těch základních parametrech se předpovědi většinou shodnou a dozvíte se to i v té parodii na zpravodajství, kterou vysílá většina komerčních rádií.
A hlavně: Pokud vyjedu za krásného počasí na letních gumách a nečekaně začne padat sníh nebo se vytvoří náledí, musím zastavit a přezout, nebo dojít domů po svých. Výmluva na "dobrou" předpověď - ve chvíli, kdy začalo hustě sněžit a já jedu dál - neobstojí.
Z toho vyplývá, co každý rozumný řidič ví: Jistější a bezpečnější je přezout. To nemusí dělat jen lidé, co občas dojedou autem na nákup o pár ulic dál a jsou přitom smířeni s tím, že tam auto možná nechají.