Hlavní navigace

Na řemeslníka někdy Češi nechtějí čekat déle než pár dnů. Hodně oprav tak dělají sami

Sdílet

Veronika Doskočilová

Více jak polovina Čechů zastane většinu řemeslných prací sama. Vyplynulo to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny, který realizovala agentura NMS Market Research. V případě objednání řemeslníka pak lidé velmi zohledňují kvalitu a na toho dobrého jsou ochotni čekat i měsíc.

Jak dlouho byste byli ochotni počkat na dobrého řemeslníka, když byste ho potřebovali?
Autor: Raiffeisen stavební spořitelna

Jak dlouho byste byli ochotni počkat na dobrého řemeslníka, když byste ho potřebovali?

Z průzkumu vyplynulo, že se třetina dotázaných nejprve snaží opravy a vylepšení zvládnout svépomocí. Až teprve, když zjistí, že na danou úpravu sami nestačí, zavolají řemeslníka. Pouze 12 % respondentů volá řemeslníka vždy a ani se o opravy sami nepokouší.

Dalších 57 % Čechů se do zvelebování v domácnosti pouští na vlastní pěst. U složitějších prací, jako jsou například větší rekonstrukce, se však bez řemeslníků neobejdeme. A v těchto případech jsme také ochotni na dobrého řemeslník počkat, v některých případech i déle než jeden měsíc, říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

U rekonstrukce bytu či domu by si dvě třetiny dotázaných na kvalitního řemeslníka počkali měsíc a déle. Naopak v případě pokládání podlahy by stejně dlouhou dobu čekala jen třetina Čechů. U drobných úprav v domácnosti jsme pak trpěliví ještě méně. Vymalováno by dotázaní chtěli mít do týdne a čekat na malíře měsíc by byli ochotni jen 3 % respondentů.

Vůbec nejméně trpělivé jsme u opravy pračky nebo výměny zámku. Tady by Češi chtěli řemeslníka nejčastěji do druhého dne. V případě pračky pak do 7 dnů.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).