Hlavní navigace

Česká Sberbank má nového šéfa, přichází z Bosny a Hercegoviny

Sdílet

Jiří Hovorka 27. 3. 2018

Sberbank v Česku má nového nejvyššího představitele. Generálním ředitelem a předsedou představenstva Sberbank CZ se stal Edin Karabeg. Na základě schválení Českou národní bankou ho do funkce jmenovala dozorčí rada banky.

„Jsem velmi rád za příležitost řídit aktivity banky na českém trhu, který není z důvodu vysoké konkurence vůbec snadný a přitom je pro našeho akcionáře velmi důležitý. Se svým týmem se chci zaměřit především na zvýšení ziskovosti v segmentu jak retailového, tak firemního bankovnictví a zároveň na zlepšení efektivity a zákaznické zkušenosti zejména díky digitální transformaci banky, “ řekl ke své nové pozici Edin Karabeg.


Autor: Sberbank

Edin Karabeg

Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. Své role v České republice se ujímá po pěti letech v roli generálního ředitele Sberbank v Bosně a Hercegovině. Vystudoval Business Administration ve Vídni.

Edin Karabeg střídá na postu ředitele pobočky Sberbank CZ Vladimíra Šolce, který banku vedl poslední čtyři roky a odešel na konci letošního ledna. Šolc měl na starosti především transformaci banky po akvizici Volksbank CZ v roce 2012. V posledním roce pod Šolcovým vedením Sberbank více jak zdvojnásobila zisk a loni tak hospodařila s čistým ziskem ve výši 424 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).