Hlavní navigace

Na Ostravsku se opět snaží šidit falešný inspektor ČOI

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 2. 2017

Česká obchodní inspekce (ČOI) opět varuje před podvodníkem, který se vydává za inspektora ČOI. Stále se snaží identifikovat průkazem č. 894 na jméno Michal Preučil.

Česká obchodní inspekce tímto vyzývá další podnikatele v regionu, pokud se setkali s podobným jednáním, kdy je měl navštívit údajný inspektor České obchodní inspekce a nevystavil protokol o kontrole, aby se obrátili jak na místně příslušný inspektorát v Ostravě, tak také na Policii ČR, radí Jiří Fröhlich, tiskoví mluvčí ČOI.

Při případných kontrolách je třeba si podle ČOI řádně prohlédnout služební průkaz inspektora, který je opatřen hologramem. Pracovník ČOI také po každé kontrole bez ohledu na její výsledek vystavuje písemný doklad, na kterém je uvedený:

  • příslušný inspektorát (s telefonním číslem),
  • jména inspektorů (včetně služebních čísel),
  • a identifikace kontrolované provozovny.

Jednu kopii dostává vždy i podnikatel. Pokutu příkazem na místě smí inspektor uložit jen do 5000 Kč za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Rozhodně bez vytištěného a podepsaného dokladu a s vypsaným porušením konkrétních paragrafů neplaťte inspektorům žádné peníze v hotovosti (vždy je navíc možné uhradit sankci i přímo na inspektorátu), apeluje Fröhlich.

V případě jakýchkoliv pochybností také vždy můžete ověřit totožnost inspektora na příslušném inspektorátu. Telefonní číslo najdete na webu ČOI.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).