Hlavní navigace

Pozor na stávky v Itálii. Do čtvrtka můžete mít problém s dopravou

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 2. 2017

Až do čtvrtka 23.2. v Itálii stávkují taxikáři. Protestují proti službě Uber, která jim odebírá značný počet klientů navzdory tomu, že jejich řidiči často jezdí bez všech potřebných povolení, která by měli mít. Tématu jsme se věnovali v článku Měsíc taxikářem: formality, regulace a hrozba pokut

Situace na jihu Evropy dopadá z povahy věci hlavně na cestující a turisty. Podle asociace ÚAMK je nedostatek taxíků hlášen z velkých či turisticky významných měst jako je například Řím či Miláno.

Dnes 22. února také stávkují někteří zaměstnanci metra, tramvají, autobusů a vlaků v Římě. V kombinaci se stávkou taxikářů tak hrozí v Římě dopravní kolaps. Aktuálně evidujeme kolony na obchvatu města, na všech příjezdech do centra a navíc situaci komplikuje 8 dopravních nehod na hlavních tazích, uvedl už v 9 hodin ráno k současnému stavu v Římě Petr Vomáčka z ÚAMK.

Kromě toho zdejší odboráři svolali na čtvrtek 23. února celodenní stávku pracovníků letecké společnosti Alitalia, kvůli čemuž mělo být 60 % letů zcela zrušeno a část bude zpožděna. Aktuální informace o letech najdete na webu letecké společnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).