Hlavní navigace

Češi za přátele moc neplatí. Jsou ale ochotni se uskromnit, aby měl na zábavu každý

Sdílet

Čechům na přátelích záleží a nemají problém utratit peníze za to, že za přáteli přijedou z velké vzdálenosti. Více než polovina Čechů tak za přáteli dojíždí alespoň jednou měsíčně. V 75 % případů ale cena dopravy nesmí přesáhnout 500 Kč za měsíc. Pouze 25 % dotázaných by bylo ochotno cestovat za přáteli i za cenu toho, že zaplatí měsíčně více než 500 Kč za cestu. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura STEM/MARK pro společnost Home Credit.

V rámci společně stráveného času investují Češi nejčastěji do společných výletů (60 %), případně do návštěvy restaurací nebo společné dovolené. Za sportem však vyrazí pouze 25 % dotázaných.

Co se týče placení, mají respondenti jasno. Češi mají své kamarády rádi, to ale neznamená, že je chtějí sponzorovat nebo si přízeň kupovat. Průzkum zjistil, že pokud se kamarádi někam společně vydají, velmi dobře si hlídají, kdo za koho platil. Většinou lidé stojí o určitou vyrovnanost, říká Jan Holoch, manažer zákaznické zkušenosti a finanční specialista společnosti Home Credit. 63 % Čechů tak sleduje, kdo za koho co platil. A 73 % dotázaných si hlídá, kdo zaplatil posledně a kdo je aktuálně s placením na řadě.

Pokud se sejdou dva kamarádi, kteří mají velký nepoměr výdělku, ve více než 50 % případů se movitější z přátel uskromní, aby bylo možné provádět společnou aktivitu tak, aby si ji mohli zaplatit i přátelé, kteří mají méně peněz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).