Hlavní navigace

Na které úseky dát pozor, pokud vyrážíte autem na dovolenou?

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 8. 2015

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a ÚAMK vydávají před každým prázdninovým víkendem varování před opravovanými úseky v ČR nebo informace o tom, na kterých velkých dálnicích kolem ČR se pravděpodobně dostanete do zácpy.

Omezení v ČR

ŘSD například upozorňuje na opravy mezi Brnem a Vyškovem. V km 210 – 215 bude od čtvrtka 20. srpna doprava vedena v režimu 2 + 1. Doprava bude vedena pouze v pravém jízdním pásu, kde budou dva jízdní pruhy ve směru na Vyškov a jeden na Brno. Je to z toho důvodu, že v celém levém jízdním pásu bude probíhat plošná rekonstrukce povrchu vozovky a provoz z něj bude úplně vyloučen. Šířkové uspořádání v pravém dálničním pásu pak z důvodu bezpečnosti provozu dovoluje provoz v režimu 2 + 1. Etapa potrvá od 20. 8. 2015 do 12. 9. 2015, uvádí zpráva ŘSD.

Cesta do Chorvatska

Pokud vyrážíte do Chorvatska, měli byste počítat s potížemi na následujících úsecích:

  • ve Vídni na úrovni Práterského mostu na 10. km dálnice A23, kde je omezení pruhů v obou směrech a také mezi 0. – 4. km stejné dálnice, kde je zúžení do jednoho pruhu. Navíc se dálnice A23 ve Vídni v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli zúží na jeden pruh v každém směru (vždy od 20 do 6 hodin) a tak očekáváme zdržení v koloně okolo hodiny.
  • V Rakousku je velké množství omezení i na dálnici A2 z Vídně do Grazu, i zde je třeba se připravit na zdržení.
  • Na, při cestě do Chorvatska, poměrně frekventované dálnici A9 na trase Linz – Granz v oblasti tunelu Bosruck je také dopravní omezení (km 54. – 55.)
  • Ve Slovinsku je hlášeno zdržení na dálnici A1 v okolí Ljubljani ve směru jízdy na jih.
  • A v Maďarsku je třeba počítat s omezením na dálnici M5 na trase Budapešť – Szgéd Inárcs (km 36. – 38.)

Kde čekat kolony?

  • Rakousko: A1 okolí Salzburgu, A10 Tauernská dálnice, A11 tunel Karawanken, A12 Inntalská dálnice, A13 okolí Innsbrucku
  • Itálie: A22 Brennerská dálnice, všechny hlavní silnice v blízkosti pobřeží
  • Slovinsko: A2 tunel Karawanken, dálnice A4 Maribor – Ptuj
  • Chorvatsko: A1 okolí Zagrebu, hraniční přechody se Slovinskem Macelj, Dragonja a Starod

Místo pokuty na Slovinsku rovnou do vazby

ÚAMK upozorňuje, že pokud dostanete ve Slovinsku pokutu, měli byste jí okamžitě zaplatit. V opačném případě vám totiž hrozí zabavení dokladu totožnosti a vozidla a vzetí do vyšetřovací vazby.

Zdroj: ŘSD a ÚAMK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).