Hlavní navigace

Na internetu nakupuje 70 % Čechů. Ženy preferují rychlost, muži nižší cenu

Sdílet

Na internetu nakupují alespoň jednou za čas více než dvě třetiny populace (70 %). Mezi pravidelné zákazníky e-shopů patří nejčastěji mladí muži ve věku 18 – 29 let, kteří mají vysokoškolské vzdělání a žijí ve velkých městech. Vyplynulo to z průzkumu, který provedla agentura STEM/MARK.

Nakupujete přes internet?
Autor: STEM/MARK

Nakupujete přes internet?

Pokud se pro nakupování přes internet Češi rozhodnou, nejčastěji nakupují elektroniku, případně oblečení a boty.

Co nejčastěji nakupujete na internetu?
Autor: STEM/MARK

Co nejčastěji nakupujete na internetu?

Výhodu v nakupování přes internet spatřují v pohodlnosti, rychlosti a ušetřeném času. Nezřídka ale zmiňují i ušetřené peníze. Ženy podle průzkumu upřednostňují rychlost a úsporu času, muže zaujme nižší cena.

Mezi těmi, kteří na internetu doposud nenakoupili ještě ani jednou, ale do budoucna takovou možnost připouští, převažují osoby se základním vzděláním či výučním listem.

Naopak osoby nad 60 let nakupování na internetu nezvažují ani do budoucna. Nejčastějšími důvody je absence internetu nebo nemožnost si zboží prohlédnout osobně či si ho vyzkoušet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 12. 2018 21:21

    bez přezdívky

    Taky nakupuji téměř vše na internetu. Nejvíc se mi na tom líbí to, že si můžu vše vybrat v klidu domova a nemusím chodit nikde po krámech se spoustou lidí. Mám pár oblíbených stránek, ze kterých nakupuji pravidelně. Například oblečení se ženou kupujeme ze second handu https://www.onlinesekac.cz/ .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).