Hlavní navigace

Na co nezapomenout, když cestujete s dětmi?

Sdílet

Pokud se chystáte na dovolenou s dětmi, je potřeba tomu přizpůsobit i pojištění. Pokud si u pojišťovny sjednáte rodinné cestovní pojištění, vyjde vás to zpravidla levněji, než kdybyste každému členu rodiny sjednávali individuální pojištění.

Zvážit pak můžete i pojištšní storna cesty pro případ, že by dítě na poslední chvíli onemocnělo nebo se mu přihodil nějaký úraz. Je ale třeba na něj myslet včas, tedy už při nákupu zájezdu, anebo individuálně sjednávaných cestovních služeb. V případě pojištění storna zájezdu zakoupeného u cestovní kanceláře je cena nižší. Nicméně ať už pořídíte dovolenou jako kompletní zájezd, anebo individuálně nakoupíte jednotlivé služby, vždy platí, že pojištění storna uhradí až 80 % zaplacené ceny. Informovala o tom UNIQA pojišťovna.

Vyplatit se může i pojištění odpovědnosti, pokud by dítě nešťastnou náhodou způsobilo škodu někomu třetímu. Ta se totiž může hlavně v zahraničí prodražit. K typickým příkladům patří shozené vázy nebo zboží z regálu v obchodech, rozbití skleněných výplní dveří, velké znečištění koberců, zničení obrazů a rámů, shození předmětů z balkonu, například na zaparkovaná auta apod. Zpravidla se takové škody vejdou do tisíců až desetitisíců korun. I takové částky by dovolenou nemile prodražily. Z cestovního pojištění je lze hradit bez spoluúčasti, ale je třeba událost důkladně zdokumentovat.

Pokud se vám stane nějaký úraz na dovolené, vždy před návštěvou lékaře kontaktujte asistenční službu k cestovnímu pojištění a zkonzultujte s ní další postup. Menší ošetření a běžné léky zpravidla doprovod dítěte zaplatí na místě a originály dokumentů uschová pro vypořádání s pojišťovnou. U závažnějších zákroků nebo hospitalizace proběhne většinou komunikace asistenční služby se zařízením v zahraničí a úhrady se uskuteční přímo z pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).