Hlavní navigace

Na "českých" potravinách bude česká vlajka

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 7. 2015

Koncem tohoto roku by mohli lidé poznat, že výrobek pochází z České republiky. Měl by totiž obsahovat také českou vlajku s nápisem „Česká potravina“. Projekt má také podporu Potravinářské komory.

Aby si výrobce mohl natisknout danou značku, musí být výrobek vyroben v ČR a obsahovat určitý podíl tuzemských surovin. V případě jednosložkových potravin (například mléka) je zde stanoven podíl 100 %, u vícerosložkových potravin má být podíl 75 %.

DOPLNĚNO

Původně mělo logo stát 90 000 Kč. Ministerstvo zemědělství však za něj nebude nakonec platit nic. Alespoň tak to včera na MZe řekl Marian Jurečka. Původně chtělo ministerstvo dát za logo 50 000 Kč, z výběrového řízení si ale žádné logo nevybralo (přišlo asi 8 návrhů), proběhlo druhé kolo výběrového řízení s navýšenou odměnou (90 tis.), ale ani z něj vítězný návrh nevzešel, i když se sešlo kolem stovky návrhů. MZe si tedy logo vymyslelo samo a odměnu tak nevyplatilo nikomu, uvedla Kateřina Čepelíková, redaktorka serveru Vitalia.cz. Za chybnou informaci, že Ministerstvo za logo zaplatilo 90 000 Kč, se omlouváme. Ministr Jurečka nám však na položenou otázku na Twitteru ohledně loga neodpověděl.

Nové logo „Česká potravina“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).