Spočítejte si...

Zavřít

Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek

Generální ředitel České televize Roman Dvořák navrhuje, aby koncesionářský poplatek za televizi platili také lidé, kteří žádnou televizi nebo rádio nevlastní.

„Způsob, který dnes máme, opomíjí, že existuje čím dál větší skupina diváků, která sice sleduje televizi, ale ne prostřednictvím obrazovky, jak říká zákon, ale z tabletů, telefonů. To není spravedlivé, ostatní na ně přispívají,“ popisuje generální ředitel České televize Petr Dvořák pro pondělní vydání Hospodářských novin.

Podle něj by se ale bylo možné vyvázat z tohoto poplatku čestným prohlášením, že televizní přijímač osoba nevlastní ani se nedívá na ČT prostřednictvím internetu. S návrhem souhlasí ministr kultury: Vymezení rozhlasového a televizního poplatku v platné legislativě už překonala technologická praxe, uvedl ministr kultury Daniel Herman.

Hypotéky zdražují, zájem je i tak rekordní Na "českých" potravinách bude česká vlajka        
Aleš
Aleš (neregistrovaný) 178.77.232.---
28. 7. 2015 15:52 Nový

Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek.

celé vlákno

Ja bych navrhoval zablokova všechny kanáli České televize a i web ČT24,tím pádem nebude problém vybírat koncesionářské poplatky protože kdo zaplatí tomu se to odblokuje.Garantuju výběr 100%

w
w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 7. 2015 16:45 Nový

Re: Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek.

celé vlákno

No jo, ale pro ČT by to znamenalo 10% příjem oproti dnešku.

jenomplatit
jenomplatit (neregistrovaný) 188.175.28.---
28. 7. 2015 20:08 Nový

Re: Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek

Celou ČT a verbéž k tomu bych poslal víte kde....
At jdou makat a ne somrovat darmožrouti

Jan Solver
Jan Solver (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz
28. 7. 2015 21:00 Nový

Re: Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek

celé vlákno

Možná, protože to řekl nějaký Dvořák, který v ČT dělá ředitele? Pobavilo mě to. To by taky mohl přijít ředitel pošty Elkán a říct: "Neposíláte dopisy, no ale posíláte emaily, nám klesá zisk..."

Dvořák je nehorázně drzý.

Nedivák
Nedivák (neregistrovaný) ---.209.broadband18.iol.cz
28. 7. 2015 21:16 Nový

Re: Nemáte televizi? Stejně možná budete muset zaplatit koncesionářský poplatek

celé vlákno

Ano, Dvořák je drzý. Ale co Herman? Ten je na hlavu padlý. Nebo ho snad platí ČT? Ministr má hájit zájmy občanů, co ho zvolili, a ne ČT. Mimochodem TV nemám, ale jsem nyní na dovolené ubytován, kde TV je - dneska bylo chladno na to sedět večer venku, tak jsem si pustil pro zajímavost TV a nestačím zírat - to jsou obehrané sračky, 30, 40 let staré reprízy - za to už snad ČT jednou, co jednou, mnohokrát dostala, zaplaceno. Nemocnice na kraji města, teď Dobrá Voda, zítra Vinnetou a Pitaval. Indiánka snad budiž, ale za tyhle bolševické sračky chce Dvořák platit? To podle něj lidé sledují na internetu?

Damanndys
Damanndys (neregistrovaný) 213.155.252.---
29. 7. 2015 0:25 Nový

Fontány za poplatky

A já bych na náměstí v každém větším městě nechal postavit hezké fontány. Každý občan by na ně každý měsíc povinně přispíval. Vůbec nemusíme řešit nepodstatné věci, že občan XY na náměstí nechodí a na fontány ho nezajímají. Má tu možnost se na ně jít kdykoliv podívat, tak ať platí...

neuvedu
neuvedu (neregistrovaný) 185.16.181.---
29. 7. 2015 8:10 Nový

dálniční známka pro chodce nebo vzduchoměr

Pokud by to mělo být spravedlivé, tak ať vysílání ČT v rámci digitalizace zakódují a platí jen ti, co vysílání veřejnoprávní TV skutečně sledují. Možná by to mělo za následek naopak propad výběru koncesionářských poplatků, protože by se ukázalo, že mnoho lidí na ČT nebude koukat a radši si pustí "hodnotnou" Ulici, která je zadarmo, potažmo zaplacená ve vložkách, pracích prášcích nebo přípravků podporujících erekci. Jelikož ale občas ČT sleduji, poplatky hradím.
To samé rozhlasové vysílání. Ani nevím, na jakých frekvencích vysílá Český rozhlas, protože jeho vysílání skutečně nemusím. Doma poslouchám internetové rádio (komerční Slováky z Blavy, kde se dovím i mnoho věcí z ČR - ať udělám reklamu: Rádio Viva Metropol), v autě MP3, Impuls (dopravní zpravodajtsví 007, chybí mi tam hlášky agenta Bee nebo jak se jmenoval) nebo Blaník (s nostalgií vzpomínám na herce V. Čecha, kterého tam opakují v toulkách po vlasti). Je fakt, že se mi v autě samo spouští dopravní hlášení Českého rozhlasu, ale to se dá deaktivovat, ale není důvod.

Už jen čekám, kdy se zavedou dálniční známky pro chodce nebo alespoň pro všechna auta. A vzduch všichni dýcháme zdarma, nestálo by za to vybavit ovčany vzduchoměry? Postaví se nový výrobní závod, pokud možno na zelené louce a vlastněný zahraničním kapitálem, sníží se nezaměstnanost, vyhodnocení a fakturace spotřebovaného vzduchu, rozdělení na molekuly kyslíku, vodíku, dusíku taky pár lidí zaměstná, protože každou složku vzduchu bude spravovat jiná agentura, jiné sročko nebo jiná opeeska ...

miki
miki (neregistrovaný) 193.85.217.---
30. 7. 2015 8:56 Nový

Daň, nic jiného

celé vlákno

A nebylo by lepší uvedený poplatek zrušit a ČT platit ze státního rozpočtu?
Kolik lidí se přiživuje na výběru tohoto nesmyslu, administrativě s tím spojené, vymáhání nedoplatků, čtení omluvenek...?
Není to nic jiného než další daň státu, protože je platí (nebo měla by platit) drtivá většina domácností.
Tímto se ušetří spousta času a peněz.
Navíc, kdo nutí tento nesmyslný moloch mít 6 kanálů? Pokud mne zákon nutí platit tuto daň tak chci, aby byly co nejmenší a ono nezávislé médium za tuto daň splňovalo pouze zákonnou povinnost informovanosti.
Tj. stačí jeden kanál, kde poběží pouze a jen nezávislé zpravodajství. Bez reklam, bez sponzorů pořadů, bez upoutávek.
Pokud chtějí další kanály (Art, Dčko, Sport, ...) nechť si seženou sponzory jako jakákoliv jiná komerční televize. Proč tohle mám platit?
A když to platím, proč se mám dívat na reklamu nebo sponzory?

Dude_L
Dude_L (neregistrovaný) 62.201.23.---
30. 7. 2015 21:20 Nový

Re: Daň, nic jiného

celé vlákno

vždyť je stát (ale spíše daňový poplatník... a zároveň koncesionář) platí!!!
diskriminační rozdíl - oproti dalším TV společnostem... dostávají benefit, stejně jako lékaři "drobný" obolus 30Kč, svého času...
všici jsou nenažraní, čím víc dostanou, tím víc budou natahovat ruku a brečet, že mají čím dál méně!!! :-) ho_va_da!!!
a ještě mají tu drzost nás ovčany, v případě demokratické volby - neplatit - KRIMINALIZOVAT!!!
PEVNĚ VĚŘÍM TOMU, ŽE I KDYBY SE KONCESIONÁŘSKÝ POPLATEK PŘEVEDL JAKO DODATEČNÁ DAŇOVÁ ZÁTĚŽ VE SPRAVEDLIVÉM :-) POMĚRU 1:1,
TZN. POČET OBYVATEL = KRÁT KONCESIONÁŘSKÝ POPLATEK....
stejně nakonec přijde nějaký státem najatý žoldák typu Kalousek.. Klaus.. apod. a ti koncesionářský (p)oplatek (odpustek) zavedou ZPĚTNĚ... :-)
ABSURDISTÁN bez hranic... Velebnosti!
nojo, ale řekněte mi, kde na ty restituce máme ty peníze brát?!!
snad si nemyslíte, že by to měli hradit, ti co měli štěstí a sedí ve "StrakOFFce" či Parlamentu?
:-) :-) :-)