Hlavní navigace

Motorkářská sezona začala. Co dělat, když máte na motorce nehodu nebo defekt?

Sdílet

Veronika Doskočilová

Motorkářská sezóna již letos začala a s ní se bohužel pojí i nehody a další pojistné události spojené s provozem jednostopého vozidla. O tom, jaké nejčastější závady řidiče motorek potkávají a jak reagovat, informovala Česká asociace asistenčních společností.

Mezi úplně nejčastější důvody nepojízdnosti patří havárie, defekt na pneumatice, došlé palivo a potíže s elektroinstalací. Pouze jeden případ ze sta souvisí s odcizením motorky nebo s živelnou událostí.

Pokud budete mít s motocyklem potíže a stane se uprostřed komunikace nepojízdný, odstavte jej na okraj či mimo vozovku a přesuňte se na bezpečné místo, kde vás nebudou jiná vozidla ohrožovat. Zavolejte na linku 1224 a nechte se přepojit na asistenční společnost pojišťovny, kde je motorka pojištěna. Identifikujte společně s operátorem dle RZ motocyklu pojištění a rozsah bezplatných asistenčních služeb.

Následně popište operátorovi svůj problém a místo, kde se motocykl nachází. Operátor a vámi domluví požadovanou pomoc a místo, kam chcete motorku odtáhnout. I pokud vaše pojištění nezahrnuje bezplatnou asistenční pomoc, tak si nechte od asistenční společnosti udělat nabídku. Cena bývá výhodnější než si objednat odtah od specializovaného servisu motorek nebo jiné nesmluvní asistenční společnosti. Asistenční vozidlo bývá na místě do 30–45 minut, přibližný dojezdový čas vám sdělí operátor.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).