Hlavní navigace

Jak na důchody, když pracujete v Německu? Poraďte se s experty

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 4. 2018

Češi, kteří část kariéry pracovali nebo pracujív Německu, mají možnost se dozvědět detaily k důchodovému pojištění a budoucím nárokům na důchody. V příštím týdnu jim budou v Drážďanech k dispozici odborníci z Česka i Německa.

Klienti zde získají aktuální informace o důchodovém pojištění v obou státech, dozvědí se odpovědi na otázky týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení, říká Jana Buraňová, tisková mluvčí České správy sociálního zabezpečení.

Odborníci z ČSSZ a Deutsche Rentenversicherung budou poskytovat konzultace a poradenství v úterý 24. dubna v době od 10:00 do 17:00 hodin a ve středu 25. dubna od 9:00 do 16:00 hodin v informačním a poradenském místě německé penzijní instituce DRV na adrese: Holbeinstraße 1, Drážďany.

Vzhledem k tomu, že o poradenské dny je tradičně velký zájem, doporučuje ČSSZ zájemcům se na drážďanský úřad předem objednat (tel.: +49 030 865 68144; e-mail: internationale-beratung@drv-bund.de).

Poradenství je bezplatné. Tým bude tvořit vždy český a německý odborník. Zajištěno bude i tlumočení.  Sebou si vezměte doklady o pojištění a občanský průkaz nebo pas.

S konáním česko-německých poradenských dnů se počítá i do budoucna. Od letošního roku přibude k pravidelnému poradenskému dnu v Pasově i pravidelný poradenský den v červnu v Praze. V říjnu se pak budou poradenské dny pořádat v Klatovech. Přesné termíny budou zveřejněny na webových stránkách obou institucí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).