Hlavní navigace

Motoristé bez povinného ručení způsobili tisíce škod

Sdílet

Arsen Lazarevič 16. 10. 2012

Podle dat České kanceláře pojistitelů způsobili motoristé bez povinného ručení v minulém roce celkem 3400 škod v celkové výši 300 milionů korun. Za uplynulých 7 let se jednalo téměř o 28 000 škod. Průměrná výše nepojištěné škody dosáhla v uplynulém roce 87 544 Kč, nejvyšší přitom byla za 32 milionů korun. Statistiky ukazují, že klesá počet nepojištěných škod, ale zvyšuje se jejich výše. To znamená, že důsledky nepojištěných škod mají na nepojištěné motoristy stále vyšší finanční dopad, tvrdí Jakub Hradec, výkonný ředitel ČKP.

Kvůli nezaplacenému povinnému ručení odeslala Česká kancelář pojistitelů celkem 415 000 výzev na zaplacení příspěvku do garančního fondu. Celkově nepoctiví motoristé zaplatili přes 454 milionů korun. Na všechny nepojištěné motoristy čekají sankce. Do největších problémů se však dostanou, pokud nepojištěným vozidlem způsobí škodu. Platí ji nakonec ze svého, dodává Hradec.

Povinné ručení se přitom začíná vyplácet. Pojišťovny poprvé v tomto roce nejspíše na škodách zaplatí více, než jako pojistné vyberou. Čtěte také: Pojišťovny uzavírají tajné dohody, tvrdí srovnávače. Chtějí dražší povinné ručení

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).