Kompromis ze strany ODS: Zvýšíme jen spodní sazbu DPH

Podle premiéra a předsedy ODS Petra Nečase by vláda měla zvýšit daň z přidané hodnoty (DPH) jen o 1% bod u snížené sazby. Snížená sazba by tak příští rok vzrostla ze 14 % na 15 %, základní sazba by zůstala na 20 %. Do snížené sazby také patří potraviny nebo léky.

Seznámil jsem členy výkonné rady s kompromisním návrhem, který je podle mého názoru takový, že by byl dojednatelný uvnitř ODS, ale i s koaličními partnery, řekl Nečas. Podle ministra financí Miroslava Kalouska je tento kompromis možný: Nevíme, zda nás předseda vlády osloví, ale obecně platí, abychom mu nekomplikovali situaci, tak jsme připraveni k určitému kompromisu v konsolidačním balíčku, uvedl.

Výsledek solárního šílenství v Německu: Čtyřčlenná rodina si připlatí 6200 Kč Motoristé bez povinného ručení způsobili tisíce škod        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 10. 2012 10:28 Nový

Stale stejne dokola

Toto je presne duvod proc ODS (i ostatni soucasne strany) musi skoncit uplne. Zadne "zvysime jen ...", ale "prestaneme krast a prestaneme branit ve vysetrovani jiz rozkradeneho" je jedine prijatelne reseni. Pak muzete DPH klidne snizit napriklad na uroven Nemecka, porad zbyde vic penez.