Hlavní navigace

Mobilní operátoři v Česku patří k nejdražším v Evropě, potvrdila nová studie

Sdílet

Jiří Hovorka 3. 4. 2018

Služby mobilních operátorů patří v Česku k nejdražším v Evropě. Ukazuje to nová studie Evropské komise, která vycházela z ceníkových cen operátorů z loňského roku.

Česko patří mezi čtyři země, které ze studie vyšly jako vůbec nejdražší. S námi to jsou ještě Maďarsko, Kypr a Řecko. Naopak nejlevněji data a volání vycházejí třeba v sousedním Rakousku a Polsku, dále ve Francii či pobaltských státech.

Nejlepší nabídky v Česku jsou podle studie až o polovinu dražší než v průměru Evropské unie. To je třeba případ balíčku obsahujícího 2 GB dat a 900 standardních hovorů měsíčně, vytahuje konkrétní případ ze studie online deník Aktuálně.cz.

Zástupci českých operátorů výsledky studie napadají. Vadí jim, že porovnává rok staré ceny a navíc ještě jen ty ceníkové. Studie nebere v potaz, že významná část českých zákazníků využívá neveřejné a firemní nabídky, říká mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 4. 2018 3:31

    Mobil (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

    Nyní rejžují mobilní operátoři na datech, takže kdo chce smartphone s internetem, tak si pěkně připlatí, kromě Jurečky, kterej říkal, že má snad 4 Gb za 20 Kč nebo jak levně. Mít mobil už vyjde dráž, než účet v bance, protože musíme dobít alespoň 2x za rok celkem za 400 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).