Spočítejte si...

Zavřít

Mládek: České firmy by mohly kvůli sankcím přijít o 8 miliard

Nové protiruské sankce ze strany EU by mohly významně ohrozit český průmysl. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek je označil v Partii TV Prima za nesmyslné: Osobně si myslím, že pokud Evropa měla dělat nějaké sankce, tak se měly omezit pouze na dvě oblasti – to je zbrojní exporty, případně finanční oblast. Dělat takové nesmysly jako omezovat export českých obráběcích strojů, což na ruskou politiku ani schopnosti produkovat zbraně nebude mít dopad, je akorát ztráta pro české podniky a ztráta českých pracovních míst, uvedl Mládek.

Podle něj by tyto sankce mohly české firmy připravit celkem o 8 miliard Kč. Jako první se zjistilo 2,7 miliardy za obráběcí stroje dvojího užití. Pak se dodatečně zjistilo, že tam jsou položky týkající se ropného průmyslu a zpracování ropy, to bylo dalších pět miliard, což je zaokrouhleno osm miliard, dodal Mládek ke škodě.

Živnostníků zkrachuje rekordní počet Podvodníci se vydávají za pracovníky VZP. Chtějí do bytu nebo prodat zboží po telefonu        
Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
8. 9. 2014 10:34 Nový

No hlavně...

... že jsou ty sankce označovány jako protiruské. Takže to dopadne jako se slavným kulisákovým rušením zbrojního průmyslu - trhy obsadí někdo jiný a my už si neškrtnem.

pehi
pehi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 9. 2014 19:27 Nový

Lepsi prijit o 8 miliard

Rusky export je absolutnr zanedbatelny vzhledem k exportu do nemecka, ktere nasledne exportuje do USA. Takze z ekonomickeho hlediska, rusakum lezt do zadnice nepotrebujeme, jak se nas o tom snazi hrstka rusofilu co v 68 mavala rudymi praporky presvedcit.