Hlavní navigace

Mezi prodejci dálničních známek opět kolují padělky

Sdílet

Na českých silnicích opět jezdí auta s padělky dálničních kuponů na rok 2016. Poprvé se letos padělané dálniční známky objevily už v lednu.

Zabavené falešné roční dálniční kupóny mají šestimístná pořadová čísla ve tvaru 081291 a 081290 s různými dvoupísmennými sériemi a obsahují chybu v německém textu na zadní straně (slovo fur místo für). Zároveň nemají dostatečné ochranné prvky na přední straně, popisuje zpráva Ministerstva dopravy ČR s tím, že pokud zjistíte, že jste koupili padělek, měli byste se obrátit na policii.


Autor: ministerstvo dopravy

Opatrní byste měli být při nákupu známek hlavně v situaci, kdy vám někdo nabízí kupon za nižší cenu. Padělek ale můžete koupit i za plnou cenu. Pokud chcete toto riziko eliminovat, kupujte známky jen na oficiálních prodejních místech, jejichž seznam najdete na webu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Jezdíte-li s padělkem dálniční známky, dopouštíte se přestupku, za který hrozí pokuta do 5000 Kč v blokovém řízení nebo pokuta do 100 000 Kč ve správním řízení. Pokud byste padělek nalepili na vozidlo vědomě, jedná se o přečin padělání a pozměnění předmětů k označení zboží pro daňové účely a předmětů dokazujících splnění poplatkové povinnosti, za což v případě prokázání viny hrozí další sankce (trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).