Hlavní navigace

Pozor na padělky dálničních známek

Sdílet

Gabriela Hájková 22. 1. 2016

Ministerstvo dopravy se Státním fondem dopravní infrastruktury vyzývá k opatrnosti při nákupu dálničních známek na letošní rok. Celní správa totiž odhalila první padělky. Díky posíleným ochranným prvkům na ně přišla v porovnání s minulým rokem výrazně dříve.

Dálniční kupóny jsou vybaveny nejen rastry a hologramem, stejně jako v minulém roce, ale také prvky viditelnými pouze speciální laserovou tužkou, uvádí zpráva ministerstva dopravy.

Opatrní byste měli být hlavně pokud vám jsou padělky nabízeny za nižší cenu.

Zabavené falešné dálniční kupóny obsahují chybu v německém textu na zadní straně (slovo fur místo für) a zároveň nemají dostatečné ochranné prvky na přední straně, upozorňuje ministerstvo.

Pokud jste koupili padělaný dálniční kupón, měli byste upozornit policii. V případě, že má motorista na vozidle namísto originálního dálničního kupónu padělek, dopouští se přestupku a vystavuje se tak riziku uložení pokuty za užívání zpoplatněných pozemních komunikací bez řádně uhrazeného časového poplatku ve výši až 5000,– Kč v blokovém řízení nebo až 100 000,– Kč ve správním řízení, dodává zpráva ministerstva.

Oficiální prodejní místa dálničních známek, kde na padělky nenarazíte, najdete na webu  Státního fondu dopravní infrastruktury. Jednotlivá prodejní místa jsou označena speciální nálepkou a najdete zde i ceník a informační leták ve třech jazycích. Dálniční kupony už koupíte i přes internet.


Autor: ministerstvo dopravy
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).