Hlavní navigace

mBank má eKartu, chová se jako předplacená karta pro platby na internetu

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 10. 2021

Novinku v podobě speciální platební karty představila ve středu 13. 10. 2021 mBank. Jmenuje se eKarta a technicky vzato jde o debetní, virtuální, předplacenou platební kartu Visa k účtu mBank. Karta fuguje od účtu odděleně, peníze na ni musíte převádět, tedy kartu tzv. dobíjíte a vybíjíte. V případě ztráty nebo odcizení údajů karty má podvodník přístup pouze k částce, která je na virtuální kartě převedená. K údajům o běžném účtu se jejím prostřednictvím dostat nemůže. Na kartě není potřeba mít peníze neustále. Pokud ji klient nepoužívá, může ji vynulovat tak, že si peníze převede zpět na běžný účet. Všechny tyto úkony vyřeší pohodlně v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví, říká Michal Staněk, produktový specialista platebních karet mBank.

eKarta se chová jako předplacená platební karta k účtu mBank. (13. 10. 2021)
Autor: Dalibor Z. Chvátal

eKarta se chová jako předplacená platební karta k účtu mBank. (13. 10. 2021)

Kartu lze dobít do výše 500 000 Kč, převod mezi účtem a předplacenou kartou je okamžitý oběma směry. Na screenshotu výše vidíte, že mBank vám ukáže i neprovedené transakce, takže máte kompletní přehled i o pokusech použití karty. Vydání karty je okamžité a hned ji můžete použít.

Tzv. e-karty nejsou na českém trhu novinkou, nový je ale způsob použití e-karty jak karty předplacené. Předplacené karty z bank umí vydávat totiž už jen Česká spořitelna. Jde o plastové karty Maestro, které lze nabíjet, ale peníze z nich dostanete jen při použití karty, nelze je vybíjet převodem na účet.

Našli jste v článku chybu?
  • 14. 10. 2021 12:49

    bez přezdívky

    Jediné, co moc nechápu, proč zvolili "dobíjení" karty (tedy opravdu převod z účtu). Lépe by mi vyhovovala virtuální karta s nastavitelným limitem (jednorázově, případně by se mohl resetovat po nějaké době), tím pádem bych tam nemusel mít "mrtvé" peníze. Peníze by se z účtu (a z limitu) braly jak by se platilo, ne dopředu. Předpokládám, že smysl dobití nějaké částky je především z bezpečnostních důvodů. Jasně, můžu si před platbou dobít, zaplatit a zbylé peníze stáhnout, ale nepřijde mi to moc praktické.

    14. 10. 2021, 12:51 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).