Hlavní navigace

CitiElefanty v Ostravě, Praze a okolí budou už všechny s Wi-FI

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 14. 10. 2021

Z 82 třívozových jednotek CityElefant je Wi-Fi spuštěna v 77 vlacích. Zbývajících pět souprav v Moravskoslezském kraji dostane Wi-Fi pokrytí do prosincového začátku nového jízdního řádu, informovaly České dráhy v tiskové zprávě. Přístup k internetu tím získá více než 100 tisíc cestujících denně v pražské a ostravské integrované dopravě. V rámci projektu Wi-Fi v CityElefantech je vybaveno celkem 246 vozů a Wi-Fi v nich pokrývá 25 420 sedaček.

Připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě je jednou z nejžádanějších doplňkových služeb na palubě našich vlaků, proto jsme ji ve spolupráci s objednavateli regionální dopravy v Praze, ve Středočeském a v Moravskoslezském kraji zavedli i v jednotkách CityElefant. Ty denně přepraví zhruba pětinu všech cestujících na železnici v celé České republice. Vybavení Elefantů ‚wifinou‘ tak představuje největší rozšíření této služby na české železnici, říká Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

CityElefanty obsluhují páteřní S linky Pražské integrované dopravy z hlavního města do Kolína přes Český Brod i přes Nymburk, do Milovic, Benešova u Prahy, Berouna a do Kralup nad Vltavou a dále až do Ústí nad Labem. Obsluhují také některé vlaky do Přelouče a Pardubic. V Moravskoslezském kraji jezdí na páteřních linkách z Opavy přes Ostravu do Havířova a Českého Těšína, z Ostravy přes Karvinou do Mostů u Jablunkova a na některých spojích ve směru Studénka.

Do pražských souprav CityElefant jsou navíc postupně doplňovány elektrické zásuvky 230 V 50 Hz pro dobíjení přenosné elektroniky cestujících.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).